Kuchnia drewniana dla dzieci z Lidla vs kuchnia z Ikea


Córka w tym roku pisała list do Mikołaja że chce drewnianą kuchnię dla dzieci. Mikołaj miał cały czas w planach kupić kuchnię drewnianą z Ikea ale na szczęście w ostatniej chwili się rozmyślił i kupił drewnianą kuchnię z Lidla.Kuchnię z Ikea widzieliśmy na żywo. W zeszłym roku kupił ją mój brat dla swoich córek. Spodobała mi się od razu bo jest głównie biała i miała fajne podświetlane palniki. Koleżanka córce na urodziny również kupiła kuchnię z Ikea. Koszt takiej kuchni na allegro to niecałe 400 zł z przesyłką.

15 listopada w Lidlu pojawiła się oferta z zabawkami dla dzieci gdzie była m.in. drewniana kuchnia Playtive Junior. Syn akurat złapał jakiegoś wirusa i przez kilka dni siedzieliśmy w domu, przez co zapomniałam o tej kuchni. Po 2 dniach objechałam w mieście 5 Lidlów i w żadnym już nie było. Koszt tej kuchni w Lidlu to 249 zł. Do tego kuchnia ta zawiera w zestawie garnek z pokrywką, patelnię, trzepaczkę, widelec drewniany, łopatkę do patelni, fartuch, ściereczkę do naczyń, rękawicę kuchenną. Do kuchni drewnianej Duktig z Ikea musiałabym to wszystko dodatkowo zakupić przez co zwiększył by mi się koszt zakupu.

Zadzwoniłam do męża że nici z kuchni, że ją przegapiłam i nigdzie już jej nie ma. Mąż pracuje w Niemczech i kazałam mu podjechać do Lidla sprawdzić czy może tam jakaś jeszcze została na sklepie ale niestety też nie było żadnej.W między czasie znalazłam tą kuchnię na allegro u jednego sprzedającego który sprzedawał ją w cenie około 300 zł. Miał ich około 40 sztuk. Tak zwlekałam że wszystkie zostały wyprzedane. Przez przypadek weszłam na stronę niemieckiego Lidla i zobaczyłam że oni mają sklep internetowy i tam można zamówić z dostawą do domu kuchnię za 49 euro. Gdy mąż zjechał do domu z delegacji to podjeliśmy decyzję że kupujemy tą kuchnię z Lidla bo ma lepsze funkcje. Gdy mąż wszedł na sklep aby ją zamówić kuchnia została przeceniona i w sumie kupiliśmy ją za 179 zł. Pisząc tego posta weszłam na allegro sprawdzić cenę tej kuchni i kosztuje teraz 399 zł czyli więcej niż ta z Ikei.

To był bardzo udany zakup i nie żałuję swojej decyzji. Kuchnia z Ikei ma tylko podświetlane palniki, a kuchnia z Lidla posiada:
- podświetlane płyty grzewczy które dają też odgłos gotowania
- okap z oświetleniem i dźwiękiem
- piekarnik z oświetleniem i 3 programami czasowymi których zakończenie kończy dzwonek
- kuchenka mikrofalowa z oświetleniem i dźwiękiem

Koleżanka która ma kuchnię z Ikea teraz żałuje zakupu, mówi że kupiła by też tą z Lidla ze względu na funkcje jakie posiada.

W zestawie oczywiście dołączone są baterie. W kuchni z Ikea 4 baterie trzeba zakupić oddzielnie.

Wymiary kuchni z Lidla:
- szerokość 70 cm
- wysokość - 97-103 cm (można regulować)
- długość - 30 cm

Wymiary kuchni z Ikea:
- szerokość - 72 cm
- wysokość - 109 cm (można regulować)
- długość - 40 cm


Aby zobaczyć wszystkie funkcje obejrzyj koniecznie mój filmik. Nakręciłam jak działa kuchenka.Nowa kuchnia drewniana Playtive Junior 2019 zobacz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard