Dlaczego wolę mieszkać na 2 piętrze a nie na parterze
Kupując swoje pierwsze mieszkanie mieliśmy do wyboru parter lub 2 i 3 piętro. Pech chciał że na pierwszym piętrze wszystkie mieszkania były już wyprzedane o metrażu który nas interesował. Gdyby nie doradca kredytowy przez którego musieliśmy dłużej czekać z decyzją kredytową to udało by się nam kupić mieszkanie na 1 piętrze. W planach obok naszego bloku była budowa drugiego takiego samego i pomyślałam że może poczekamy jeszcze te kilka miesięcy skoro tyle czekaliśmy. Niestety kierownik biura sprzedaży poinformował nas że może za 5 lat będę budować ten drugi blok, więc zdecydowaliśmy się jednak na ten który był już na wykończeniu. Kiedy podpisaliśmy umowę z developerem nie minęły 2 miesiące a zaczęli budować obok blok. My się wprowadziliśmy w styczniu, tamten w lipcu już był gotowy. 


Zanim pojechaliśmy do biura sprzedaży rozmyślaliśmy co będzie lepsze: parter czy 2 piętro w bloku 3 piętrowym bez windy (na 3 piętrze znajdują się mieszkania 2 poziomowe). W końcu stanęło że wybieramy lepszy widok na park.

Plusy mieszkania na parterze:
- nisko, nie trzeba targać na górę zakupów, wózka jeżeli ktoś ma małe dziecko
- wygodne dla starszych osób

Minusy mieszkania na parterze:
- głośno (będąc u sąsiadki na kawie słychać dosłownie w mieszkaniu wszystko, każde otwarcie drzwi, trzaskanie, rozmowy, domofon)
- chłodniejsze mieszkanie (od spodu są garaże, no i z klatki czasem zawieje, sąsiadka potwierdziła że jej jest chłodniejsze)
- większy brud na parterze (ktoś kto wchodzi w brudnych butach, najwięcej błota zostawi właśnie na parterze, w zimie tupie nogami aby śnieg opadł)
- domokrążcy pierwsze co to dzwonią na numery 1-3 
- strach trzymać coś na balkonie (nie jest to wysoki parter, na balkon można bez problemu wejść) 

Plusy mieszkania na 2 piętrze:
- ciszej jak na parterze (chyba że sąsiad nad nami robi imprezę to jest głośno)
- lepszy widok z tarasu (widok mamy na piękny park spacerowy)

Minusy mieszkania na 2 piętrze:
- trzeba się nadźwigać toreb z zakupami
- gdy się ma małe dziecko trzeba nosić je na rękach (a czasami jeszcze zakupy)
- trzeba się trochę w ciągu dnia nabiegać góra-dół

Jesteśmy jeszcze młodzi więc 2 piętro nam jak najbardziej odpowiada, dziecko wyrośnie i będzie samo po schodach biegało, zostaną tylko zakupy które trzeba codziennie wnosić. Na stare lata przeniesiemy się do jakiegoś mieszkania niżej lub wybudujemy domek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard