Mleczko z pestek dyni na pasożyty


Świeże pestki z dyni to sprawdzony domowy sposób na odrobaczanie. Tą metodę odrobaczania opisywałam Wam TUTAJ . Dla młodszych dzieci można przygotować mleczko z pestek dyni. Przygotowanie jest bardzo proste.Sposób wykonania mleczka z pestek dyni:

1. 150 gram świeżych pestek z dyni zmielić w młynku do kawy. Jeżeli nie posiadasz młynka możesz zmielić w maszynce do mielenia mięsa. Jeżeli uda Ci się obrać pestki z łupin, tak aby na ziarnie była zielona błonka to super, a jeżeli nie, to zmiel razem z białą łupiną. To właśnie w tej zielonej błonce zawarta jest kukurbitacyna, która uszkadza układ nerwowy pasożytów przewodu pokarmowego. Mnie niestety się nie udało i mielę razem z łupinami. 


2. Zmielone pestki zalać 2 szklankami wrzątku. Do drugiego większego garnka wlać wody i zagotować. W większy garnek włożyć ten mniejszy z pestkami (garnek w garnek) i przez 2 godziny delikatnie podgrzewać na parze, aż kaszka dyniowa spęcznieje. 


3. Po 2 godzinach zestawiamy z ognia i zostawiamy pestki do rana w garnku. Rano pestki przecedzamy przez gazę lub sitko. 


4. Powstałe mleczko dyniowe pozostawiamy na 20-30 minut, aż na powierzchni pojawi się olejek. Należy go zebrać, wylać i dopiero możemy podać dziecku do picia. 
5. Po 2 godzinach po spożyciu mleczka dobrze jest podać coś na przeczyszczenie aby wydalić pasożyty np. olej rycynowy lub oliwę z oliwek. 
6. Po podaniu środka na przeczyszczenie odczekać godzinę i podać sorbenty.
7. Kurację można powtórzyć po miesiącu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard