Odrobaczanie za pomocą świeżych pestek z dyniZbliża się jesień, a więc sezon na dynie. Jest to dobra okazja aby odrobaczyć się naturalnie całą rodziną za pomocą świeżych pestek z dyni. Jest to sprawdzona i skuteczna metoda na pozbycie się nie proszonych gości. W przeciwieństwie do leków na receptę pestki z dyni nie powodują działań niepożądanych, dlatego mogą je spożywać dzieci i dorośli. O efekcie naszego odrobaczania przeczytacie TUTAJ .

Pestki dyni zawierają kukurbitacynę (w tej zielonej błonce), która działa paraliżująco na większość pasożytów układu pokarmowego. Po spożyciu pestek układ nerwowy robaka zostaje porażony i tracą one ruchliwość, dlatego ważne jest aby 2 godziny po ich spożyciu spożyć coś na przeczyszczenie np. olejek rycynowy, a w przypadku młodszych dzieci oliwę z oliwek. W przypadku mojego syna olejek ten nie zadziałał, podawałam mu co pół godziny duże dawki witaminy C aby jak najszybciej zrobił kupę. Szklanka soku z kapusty również nie podziałała na mojego syna. 

Jeżeli chcecie przeprowadzić u siebie kurację pestkami dyni to najlepiej róbcie to jesienią, kupując na ryneczku dynię lub u gospodarza masz pewność że pestki są świeże. Dynię należy przekroić aby można było wyciągnąć pestki. Następnie je myję i osuszam ręcznikiem papierowym. Pestki łuskam bezpośrednio przed spożyciem, uważając aby nie zdzierać zielonej błonki na pestce bo to w niej właśnie znajduje się kukurbitacyna.Sposób odrobaczania za pomocą pestek z dyni:
1. Na czczo należy spożyć około 30 gram pestek (dwie duże łyżki stołowe) 
2. Po 2 godzinach przyjmij jakiś środek przeczyszczający 
2. Aby efekt był silniejszy połącz pestki ze startą marchewką (3 łyżki) lub wypij sok ze świeżo wyciśniętej marchewki zaraz po spożyciu pestek. 
3. Kurację powtórz po 2 dniach.

Dla dzieci:
1. W przypadku mojego syna pestki zblendowałam i zmieszałam z jogurtem naturalnym. 
2. Można także 15-30 gram pestek zmiksować z mlekiem ryżowym (im młodsze dziecko tym mniejsza dawka)
2. Po 2 godzinach także należy podać coś na przeczyszczenie. 

UWAGA !
Wysuszenie pestek powoduje zanik kukurbitacyny i ta metoda odrobaczania nie będzie skuteczna, dlatego nie poleca się kupnych pestek. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard