Loro Park na Teneryfie

Byłam w ZOO w Gdańsku, w Krakowie, w Berlinie, ale to na Teneryfie jest niesamowite. Wizyta w Loro Parku to było niesamowite przeżycie, dzieci zachwycone, dorośli zresztą też.

Loro to z hiszpańskiego papuga, dlatego w tym Parku jest największa kolekcja papug. Poza tym obejrzeć tam można szympansy, goryle, przepiękne pingwinarium, unikatowe gatunki tygrysa norweskiego, żółwie Galapagos, rekinarium, flamingi, surykatki, leniwce i cała plejada zwierząt z całego świata. A to wszystko w tonie przepięknej roślinności.

Loro Park został stworzony w 1970 roku przez Wolfganga Kiesslinga i dziś obszar parku liczy 135 000 m². Loro Park uważany jest dziś za najlepszy park w Europie i drugi na świecie. Znajduje się w mieście Puerto de la Cruz. 

W Loro Parku można obejrzeć światowej klasy pokazy: Orca Ocean, pokaz Delfinów, Lwy Morskie oraz Show Papug. Oprócz zwierząt w Parku znajdują się liczne gatunki roślin i palm z całego świata. 
Po wejściu do Parku w pierwszej kolejności chcieliśmy zobaczyć pokaz orek i delfinów.  Wrażenia były niesamowite. Jak widzicie na zdjęciach w pierwszych rzędach osoby mają założone płaszcze przeciwdeszczowe, a to dlatego że orki dla atrakcji mają ochlapać ludzi, którzy siedzą w pierwszych rzędach. Płaszcze sprzedawali przy wejściu za 3 euro/ szt. W związku że Pani nie chciała ode mnie przyjąć 100 euro twierdząc że nie ma wydać, więc musieliśmy usiąść wyżej, aby nas orki nie pochlapały. Syn cały pokaz przepłakał bo chciał się pochwalić kolegom że go pochlapały orki. 

Z pokazu orek, udaliśmy się od razu na pokaz delfinów. W związku że mieliśmy wózek zajęliśmy miejsca w pierwszym rzędzie. Ten pokaz wspominam najlepiej, oglądało się to naprawdę z wielkim zaciekawieniem. Choć nie ukrywam że fajnie też by było pooglądać delfiny w ich naturalnym środowisku. 
#############################################################################

Jeżeli macie ochotę obejrzeć cały pokaz delfinów w Loro Parku to zapraszam, udało mi się nakręcić :)


#############################################################################Loro Park otwarty jest przez cały rok w godzinach 8:30 do 18:45

Bilety najlepiej kupić wcześniej aby uniknąć stania  w kolejce.

Z centrum Puerto de la Cruz odjeżdża codziennie żółta darmowa ciuchcia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard