Dwukolorowe naleśniki dla dzieci

łaciate naleśniki

Naleśniki uwielbiają prawie wszystkie dzieci. Zaskocz je i podaj je tym razem w wersji dwukolorowej, na pewno będą zachwycone. 


Składniki na naleśniki:
- 2 jajka
- 2 szklanki mleka
- 1 szklanka mąki
- 4 łyżki cukru
- olej
- 1 płaska łyżeczka kakao

Przygotowanie:
1. Wszystkie składniki oprócz kakao mieszam ze sobą aby powstało jednolite ciasto. Uwaga ! oleju nie używam na patelnię do smażenia, ale wlewam na oko do ciasta i mieszam razem ze wszystkimi składnikami. Wcześniej kiedy olej lałam na patelnię aby usmażyć naleśniki zawsze odrobinę były one od oleju. Teraz kiedy dodaję od razu olej do ciasta, naleśniki są idealnie suchutkie, nie przyklejają się do patelni. 
2. Ok 150 ml ciasta odlewam do innej miseczki i dodaję kakao. 
3. Patelnię rozgrzewamy i smażymy naleśniki. 
4. Ciemne ciasto można polać po jasnym cieście robiąc różne wzorki, a następnie odwrócić naleśnika na drugą stronę lub na odwrót. Najpierw na patelni zrobić wzorek ciemnym ciastem i zalać to jasnym ciastem. Ja preferuję tą pierwszą wersję. 
5. Oczywiście można też zrobić całe ciemne naleśniki, a wzorki wykonać jasnym ciastem. 
6. Podać z dowolnymi dodatkami

Moje dzieci uwielbiają naleśniki z serem. Najlepszy ser do naleśników robi moja mama. Łączy twaróg, z serkiem homogenizowanym i serkiem mascarpone. Pycha. Niestety syn nie lubi tego połączenia i na co dzień robię zwykły twaróg.

Ser do naleśników:
Twaróg 250 g rozgniatam widelcem, dodaję żółtko z wyparzonego jajka oraz 1 cukier waniliowy i 1 łyżkę zwykłego cukru. Wszystko mieszam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard