Domowa hodowla fasolkiSyn jest w pierwszej klasie i Pani kazała w domu założyć hodowlę fasoli. Po wyrośnięciu dzieci miały przynieść ją do szkoły w celu dalszej obserwacji. My zrobiliśmy dwie hodowle, bo córka 3 letnia chciała mieć swoją fasolkę.  Syna fasolka już dawno jest w szkole, co prawda nie wiem czy jeszcze żyje bo jest czas strajku nauczycieli i nie wiem czy ktoś ją podlewał. 


Do przygotowania hodowli fasolki jest nam potrzebne:
- fasolka 
- słoik
- gaza
- gumka 

Proponuję od razu wziąć duży słoik bo korzenie rosną w szybkim tempie.23 marzec 2019 - założyliśmy hodowlę fasoli. Założyliśmy gazę na słoik, wrzuciliśmy 3 fasolki, wlaliśmy wodę i zabieramy się do obserwacji.


26 marzec 2019 - fasolka napuchła, pękła i zaczęła kiełkować.27 marzec 2019 - dzień później kolejna fasolka zaczęła kiełkować.29 marzec 2019 - kiełki zaczęły wypuszczać boczne korzonki, pojawiają się już pierwsze listki.30 marzec 2019 - dzień później listki są już bardziej widoczne, a korzonki coraz większe.31 marzec 2019 - fasolka rośnie bardzo szybko, liście są już dobrze widoczne1 kwietnia 2019 - liście są coraz większe, skorupka fasolki ciemnieje4 kwietnia 2019 - liście są już dość duże, a korzenie zajmują już prawie pół naszego słoika.


11 kwietnia 2019 - liście są ładne, duże i zielone, korzenie zajmują już cały słoik.


22 kwietnia 2019 - fasolka wypuściła pąki kwiatków. Korzenie zajmują już tyle miejsca że wymieniliśmy słoik na większy.26 kwietnia 2019 - kwiaty fasoli już ładnie kwitną
Przy hodowli fasolki należy pamiętać o częstym dolewaniu wody, bo szybko ubywa. 

Na początku zrobiliśmy dwie hodowle fasolki, jedną postawiłam u syna w pokoju gdzie ma dużo słońca i fasolka ładnie rosła. Drugą postawiłam w kuchni gdzie jest cień w ciągu dnia i fasolka niestety zgniła.  Więc lepiej od razu postawić ją w słonecznym miejscu aby lepiej rosła.

Najważniejsze są pierwsze dni, bo trzeba pilnować aby fasolka była zanurzona w wodzie. Jak już wypuści korzonki to one będą sobie pobierały wodę same. 

Na końcu można przesadzić fasolkę do ziemi i dalej ją obserwować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard