Przepis na Lamingtony (Kudłacze, kostki kokosowe)Lamingtony to smak mojego dzieciństwa. Gdy byłam mała mama robiła je często, uwielbiałam je. Teraz ja mogę je robić swoim dzieciom. Są to ciastka biszkoptowe oblane polewą i posypane wiórkami kokosowymi.Ciastka te ponoć pochodzą z Australii i zostały tak nazwane na cześć Lady Lamington, żony gubernatora Queensland. Kobiety nie chcąc wyrzucać resztek ciasta biszkoptowego wymyśliły nowy deser. Dając nowe życie podeschniętemu biszkoptowi powstawały Lamingtony. W dzisiejszych czasach ciastka te nie robi się z resztek ale przygotowuje się je całkowicie od podstaw, piekąc świeży placek. 

Ciastka te mają różne nazwy:  Lamingtony, ciastka kokosowe, kudłacze, kokosanki, włochacze, a nawet pustaki. 

Składniki:
- 8 dkg masła
- 2 jajka
- 2 łyżki miodu
- 1/2 szklanki mleka
- 25 dkg cukru
- 40 dkg mąki
- 2 pełne łyżeczki proszku do pieczenia

- 30 dkg wiórków kokosowych

Sposób wykonania:
1. Na początku pieczemy ciasto biszkoptowe z dodatkiem miodu. Masło należy roztopić w garnku, dodać miód, cukier, jaja roztrzepane w mleku (mieszać do momentu rozpuszczenia się cukru). Następnie dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia i dokładnie mieszamy. 

2. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
3. Przygotowane ciasto wylać na blachę.

4. Piec około 30 minut w 180 stopniach. 

Składniki na polewę:
- 25 dkg masła
- 25 dkg cukru
- 10 łyżek mleka
- 6 łyżek kakao

Wszystkie składniki polewy włożyć do garnka i podgrzewać do momentu rozpuszczenia się cukru. 

Po ostygnięciu biszkoptu kroimy go w kostkę około 3 cm. Każdą kostkę moczymy w polewie (czekamy aż nadmiar polewy spłynie) i obtaczamy w wiórkach kokosowych. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard