Gra Jenga - dla małych i dużychO grze Jenga słyszałam, ale nie wiedziałam o co w niej chodzi, dopóki syn nie dostał tej gry w prezencie na urodziny od kolegi. Chcąc nie chcąc musiałam się zapoznać z zasadami gry i ku mojemu zdziwieniu ta gra okazała się bardzo prosta. Nadaje się zarówno dla dzieci od 5 lat jak i dla dorosłych.


O co chodzi w grze Jenga?
Są to prostokątne klocki z których najpierw układa się wieżę (3 klocki na piętro). Następnie należy wykazać się refleksem a jeszcze bardziej zręcznością, ponieważ należy układać kolejne piętra wieży wyciągając pojedyncze klocki z niższych pięter. Chodzi oczywiście o to aby wyciągać klocki tak, aby nie zburzyć wieży. Każdy kolejny gracz ma coraz trudniej. Utrudnieniem jest to że można używać tylko jednej ręki. Gra trwa do momentu zawalenia się wieży.

Gra Jenga - kultowa gra, genialna w swojej prostocie. Gra powoduje dużo śmiechu, idealna na wakacyjne wyjazdy, towarzyskie wieczory, bądź też deszczową pogodę. Rozwija zdolności zręcznościowe dziecka i uczy cierpliwości i logicznego myślenia. Gra wciąga o wiele bardziej niż można by było przypuszczać. i towarzyszy przy niej mnóstwo emocji.

Cena oryginalnej gry Jenga waha się w granicach 50 - 70 zł w zależności od sklepu. My nie mamy oryginalnej (GOKI) ale nie robi to żadnej różnicy bo gra się identycznie tylko nie ma na klockach napisu Jenga.

Gra Jenga doczekała się już różnych wersji, np:
- Jenga Boom
- Jenga Pass Challenge
- Jenga Frozen
- Jenga Angry Birds Star Wars
- Jenga Rules
- Jenga Bebt Trzęsienie Ziemi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard