Macerat czosnkowy na pasożyty
Aby wykonać macerat czosnkowy na pasożyty potrzebujemy 10 główek czosnku i sok z ogórków kiszonych. Czosnek obieramy, kroimy lub miażdżymy i zalewamy sokiem z ogórków tak aby czosnek cały był zakryty. Miksturę tą odstawiamy na 10 dni w chłodne i ciemne miejsce. Może stać w lodówce. 

Dawkowanie:
- dzieci: 5 ml przed snem
- dorośli: 10 ml przed snem
- można jeść czosnek z tej mikstury co wzmocni efekt odrobaczania

Czas kuracji: 
- miesiąc 
- i nie częściej niż 2 razy do roku

Mikstura nie jest zbyt smaczna więc można ją trochę rozcieńczyć wodą aby dziecko ją wypiło. Podczas odrobaczania nie jemy w ogóle słodkiego, nabiału i glutenu. Do woli jemy kwaśne i gorzkie czyli to co nie lubią robaki: kapusta i ogórki kiszone, grejfrut, granat. Robaki nie lubią także bardzo pestek dyni i papai. 

Czosnek wykazuje działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwpasożytnicze, przeciwzakrzepowe i przeciwgrzybicze. 

Allicyna, z której wynika największa moc czosnku powstaje na skutek połączenia się dwóch składników: allina i allinaza. Powstaje ona dopiero gdy zgniatamy czosnek. To właśnie dzięki niej czosnek ma intensywny smak i zapach. 

Dlaczego czosnek zmienia barwę?
Macerat może zmienić kolor np. na zielony. Nie przejmujcie się tym. Za zmianę koloru czosnku odpowiadają zawarte w nim enzymy. Gdy do zmiażdżonego czy pokrojonego czosnku dodamy np. kwas w tym przypadku sok z kiszonych ogórków, zmieni on barwę na zielony. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard