Domowe bułeczkiNie wierzyłam że można zrobić przepyszne bułeczki w domu. Z podanego przepisu wychodzi ok. 12 sztuk. Bułeczki są pyszne od razu po upieczeniu, ale na drugi dzień są także bardzo dobre. Są pełne i ciężkie w porównaniu do tych sklepowych dmuchańców. Domowe bułeczki nie mają sobie równych.
Składniki:
- 1 kg mąki pszennej
- 50 gram świeżych drożdży
- 300 ml letniego mleka
- 300 ml letniej wody
- 2 łyżeczki cukru
- 3 płaskie łyżeczki soli
- 10 łyżek oleju

Sposób wykonania rozczynu:
Do miski dajemy drożdże, cukier, 1 łyżkę mąki, 100 ml letniej wody i 100 ml letniego mleka. Dobrze wszystko wymieszać do połączenia składników i odstawić w ciepłe miejsce na 15 minut przykrywając ściereczką.

Sposób wykonania bułeczek:
Do wyrośniętego rozczynu dodajemy resztę mąki, 200 ml wody, 200 ml mleka, sól i olej. Ciasto dobrze wyrobić, aż połączą się wszystkie składniki. Ja robię to za pomocą miksera. Gdyby Wasze ciasto było trochę za rzadkie wystarczy dosypywać po trochę mąki. Gotowe ciasto ponownie przykryć i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 40-50 minut. Po wyrośnięciu ciasta podzielić je na 12 kawałków i uformować kulki na bułki. Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia i poukładać gotowe bułeczki w odstępach od siebie. Bułki lekko posypać mąką i zrobić po środku "przedziałek" lub "krzyżyk". Bułki ponownie przykryć ściereczką na jakieś 10 minut. Po tym czasie wstawić do piekarnika. Bułki pieczemy w 180 stopniach przez 25 minut.

Bułka po przekrojeniu na drugi dzień


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard