Lubuskie Dba o Zdrowie - oszustwo na pulsoksymetr

 Kochani, chciałam Was ostrzec przed oszustami, którzy wydzwaniają aby wziąć udział w programie "Lubuskie dba o zdrowie". Zaczynają rozmowę od szczepień na Covid że wiele osób nie chce się szczepić, a nie długo czeka nas ponoć 4 fala. W prezencie za przyjście oferują darmowy pulsoksymetr. 

Pierwszy telefon od nich miałam w czerwcu. Pani powiedziała że program jest skierowany dla osób od czterdziestego roku życia do 80 lat gdyż oni są najbardziej narażeni na zachorowanie i czy mieszczę się w tych granicach. Odpowiedziałam że nie, to dopytywała ile mam lat. Odpowiedziałam jej że to nie jej sprawa i że nie jestem zainteresowana. 

Ta sama Pani zadzwoniła do mnie w lipcu. Tym razem potwierdziłam że mieszczę się w tej granicy wiekowej i umówiłam się na spotkanie, na które nie zamierzałam w ogóle iść. Wydzwaniali jeszcze aby potwierdzać spotkanie, aby się upewnić czy na pewno przyjdę. W dniu spotkania oczywiście nie poszłam i już godzinę po spotkaniu dzwoniła Pani dlaczego się nie pojawiłam. Powiedziałam więc że na spotkania naciągaczy nie chodzę i skoro miesiąc wcześniej powiedziałam że nie jestem zainteresowana to nie powinni do mnie dalej wydzwaniać. I że jak zadzwonią kolejny raz to zrobię znowu to samo. Pani powiedziała że jestem bezczelna i takie tam jeszcze i kazała mi coś notować aby wypisać się z ich bazy, to grzecznie odpowiedziałam że ja się na tą listę nie wpisywałam i że oni mają mnie wypisać. Odłożyłam słuchawkę. 

Jakie moje było zdziwienie kiedy w sierpniu ponownie do mnie zadzwonili. Oczywiście znowu się umówiłam i znowu nie poszłam. Jak zrobią to jeszcze raz to z chęcią znowu się zapiszę :)Kochani, gdy dostaniecie taki telefon nie idźcie na spotkanie, tam nie będzie żadnego lekarza. To spotkanie ma na celu naciągnięcie ludzi na kupno drogich sprzętów i zaciągnięcie na nich kredytów. 

Jeżeli zakupiłeś towar na takim spotkaniu i chcesz go oddać masz na to 14 dni , zgłoś się do Rzecznika Konsumentów, on Ci pomoże. 

Tyle się mówi o tych pseudo pokazach, a mimo to ludzie nadal dają się nabrać :( 

Wydzwaniają z różnych numerów (i na bieżąco każdy blokuję):

172268274

172268273

505006033

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PageNavi Results No.

@templatesyard